Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

System rynnowy Kanion firmy WAVIN

Firma WAVIN METALPLAST-BUK działa na rynku polskim od 1961 roku (wcześniej jako Metalplast-Buk). Od 1991 roku jest częścią koncernu WAVIN, czołowego producenta instalacji z tworzyw sztucznych działającego w 23 krajach Europy. Połączenie doświadczeń pozwoliło na uzyskanie wysokiej jakości produktów, która jest potwierdzona certyfikatami ISO 9001 i ISO 14001, wieloma nagrodami na targach międzynarodowych i pism branżowych. 

System rynnowy Kanion przeznaczony jest do odwadniania dachów obiektów różnej wielkości – od altan i garaży, domów jedno- i wielorodzinnych, bloków tarasowych do dużych obiektów wielkości hal fabrycznych czy magazynowych, gdzie jedną rurą spustową można odprowadzić wodę z dachu o powierzchni aż do 378 m2. Wysoka wydajność hydrauliczna (do odwodnienia określonej połaci dachu można zastosować mniejszą liczbę lejów spustowych) pozwala na zwiększenie efektywnej powierzchni odwadnianego dachu mniejszymi średnicami rynien i rur spustowych, co bez wątpienia wpływa na poprawę estetyki budynku i oszczędność materiału.

Systemy rynnowe Kanion są kompletne. Pełen zestaw kształtek, złączek, uszczelek i zapinek umożliwia łatwy montaż oraz dokładne dopasowanie ich do budynku. Wszystkie rynny wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Dzięki temu wytrzymują trudwarunki atmosferyczne i nie wymagają konserwacji.

Firma WAVIN oferuje siedem systemów rynnowych:

Kanion 130/90

W zależności od maksymalnej powierzchni dachu, która ma być odwadniana, KANION 130/90 - rynna półokrągła z wywinięciem, o średnicy 130 mm, rura spustowa okrągła o średnicy 90 mm - może być instalowany na domach jednorodzinnych, blokach tarasowych czy obiektach handlowych, gdzie jedną rurą spustową można odprowadzić wodę z dachu o powierzchni do 246 m2. System występuje w pięciu kolorach: ciemny brąz, biały, czarny, czerwony i grafit.

Kanion 130/110

W zależności od maksymalnej powierzchni dachu, która ma być odwadniana, KANION 130/110 - rynna półokrągła z wywinięciem, o średnicy 130 mm, rura spustowa okrągła o średnicy 110 mm - może być instalowany na domach jednorodzinnych, obiektach handlowych, a nawet na obiektach wielkości hal fabrycznych czy magazynowych, gdzie jedną rurą spustową można odprowadzić wodę z dachu o powierzchni do 280 m2. System występuje w pięciu kolorach: ciemny braz, biały, czarny, czerwony i grafit.

Kanion 160/110

W zależności od maksymalnej powierzchni dachu, która ma być odwadniana, KANION 160/110 - rynna półokrągła z wywinięciem, o średnicy 160 mm, rura spustowa okrągła o średnicy 110 mm - może być instalowany na większych domach wielorodzinnych, dużych obiektach handlowych oraz na obiektach wielkości hal fabrycznych czy magazynowych, gdzie jedną rurą spustową można odprowadzić wodę z dachu o powierzchni do 378 m2. System występuje w pięciu kolorach: ciemny braz, biały, czarny i grafit.

Kanion 100/75

W zależności od maksymalnej powierzchni dachu, która ma być odwadniana, KANION 100/75 - rynna półokrągła z wywinięciem, o średnicy 100 mm, rura spustowa okrągła o średnicy 75 mm - może być instalowany na domach jednorodzinnych, obiektach handlowych oraz altanach i garażach, gdzie jedną rurą spustową można odprowadzić wodę z dachu o powierzchni do 140 m2. System występuje w pięciu kolorach: ciemny brąz, biały, czarny, czerwony i grafit.

Orinoko

ORINOKO stanowi ofertę skierowaną do właścicieli domów jednorodzinnych i małych obiektów handlowych, altan lub garaży, choć system ten można z powodzeniem instalować również na blokach mieszkalnych. Zaprojektowany został w taki sposób, aby jedną rurą spustową odprowadzić wodę z dachu o powierzchni do 180 m2. System ORINOKO zawiera zestaw kształtek, złączek i zapinek, które sprawiają, że wszystkie części bardzo łatwo zamontować.

Kolorado

KOLORADO jest systemem szybkiego odprowadzania wody. Z uwagi na swe wymiary znajduje zastosowanie do odprowadzania wody z dużych domów, tradycyjnych bloków mieszkalnych, obiektów przemysłowych, handlowych czy rolniczych. Powodem jego znakomitej efektywności hydraulicznej jest nowoczesna konstrukcja i wykorzystany materiał. Jedna rura spustowa jest w stanie odprowadzić wodę z dachu o powierzchni do 310 m2. Rynny o profilu półokrągłym maja srednicę 150 mm , rury okragłe spustowe - 110 mm.

Mini

System rynnowy MINI jest najmniejszym w ofercie firmy Wavin. Niewielkie wymiary powodują, że znajduje on zastosowanie głównie do odprowadzenia wody z niewielkich budynków, altan czy garaży. Jedną rurą spustową można odprowadzić wodę z dachu o powierzchni do 40 m2. Rynny o profilu półokrągłym i średnicy 75 mm współpracują z systemem spustowym składającym się z rur o średnicy 55 mm. Dostępny jest w kolorze brązowym.

Dane pochodzą z zasobów WAVIN
http://pl.wavin.com/


Prosimy o wpisanie zapytania*
Adres e-mail:*
Telefon kontaktowy:*
*
O firmie
Opinie klientów
Oferta
Kontakt
Mapa
Amaro-Dachy
adres: Kolonia Porosły 10
16-070 Choroszcz, k/ Białegostoku
email:
biuro@amarodachy.pl
Tel. / fax:  +48 85 652 53 05
www.amarodachy.pl

Materiały budowlane Białystok Dachy Białystok