Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

PUSTAKI CERAMICZNE

THERMOPOR

Zdrowy klimat w pomieszczeniach
Tysiące porów gwarantuje dosko­nały proces dyfuzyjny. Wilgotne powietrze, które powstaje przy gotowaniu, w czasie kąpieli lub czynności fizjologicznych człowieka odprowadzane jest dzięki porom na zewnątrz z pomieszczeń i nie pozostaje w ścianie. To znaczy, że o każdej porze roku panuje w pomieszczeniach domu odpowiednia temperatura.
Doskonała jakość na długie lata
Mur z cegły THERMOPOR jest trwały, wytrzymały i prawie nie wymaga spoin i zaprawy. THERMOPOR jest materiałem, który przy obciążeniu statycznym i wpływach ciepła i zimna nie zmienia formy. Dla architektów oznacza to absolutną pewność przy opracowywaniu projektu a następnie realizacji projektu. Z kolei dla murarzy oznacza to racjonalne i profesjonalne wykonanie zlecenia, a dla inwestorów długoletnie zadowolenie z wyboru materiału budowlanego.
Izolacja cieplna
Nieruchome powietrze najlepiej izoluje ciepło. Z tego powodu THERMOPOR firmy Roben ma miliony porów, które tworzą poduszkę powietrzną. Dzięki tej doskonałej izolacji cieplnej nawet jednowarstwowe ściany zewnętrzne, o powszechnie spotykanych grubościach spełniają wysokie wymogi nowego zarządzenia o oszczędności energii. Gwarantuje to dużą oszczędność energii i niewielką emisję CO2.
Izolacja dźwiękowa
Im większy ciężar ma ściana, tym lepsza jest izolacja dźwiękowa. Cegły THERMOPOR firmy Roben osiągają już przy powszechnie spotykanych grubościach ściany doskonałe wartości ochrony dźwiękowej. Taką rolę spełnia wyprodukowana cegła z otworami do wypełniania o właściwościach dźwiękochłonnych z pionowymi kanalikami do wypełniania zaprawą zalewową. Dzięki niej otrzymuje się nawet przy niezbyt grubych ścianach wewnętrznych i działowych duży ciężar powierzchniowy z najlepszymi wartościami dźwiękochłonnym!
Ochrona przeciwpożarowa
Cegły THERMOPOR nie palą się, ale są wypalane. W domu z cegły THERMOPOR firmy Roben można zrezygnować ze stosowania dodatkowych środków przeciwpożarowych.

Dostępne rodzaje
Forma pustaka 8 DF Forma pustaka 12 DFL Forma pustaka 10 DF
 
Forma pustaka 10 DF Forma pustaka 12 DFL


 

 

 


 

O firmie
Opinie klientów
Oferta
Kontakt
Mapa
Amaro-Dachy
adres: Kolonia Porosły 10
16-070 Choroszcz, k/ Białegostoku
email:
biuro@amarodachy.pl
Tel. / fax:  +48 85 652 53 05
www.amarodachy.pl

Materiały budowlane Białystok Dachy Białystok